Jachta

sobota 8. srpen 2009 16:53

Jachta, slunečník a média   Milé příbuzné a milí příbuzní, omlouvám se, že jsem, zdržena jinými povinnostmi, nenapsala nic k našemu létu. Řekla bych, že probíhá skoro standardně. Pokud jsou někde záplavy a povodně, média se snaží říkat lidem, že příště se to může týkat jich. Publikum to naštěstí ví a tak přispívá, co mu peněženka dá.

Milé příbuzné a milí příbuzní, omlouvám se, že jsem, zdržena jinými povinnostmi,

nenapsala nic k našemu létu. Řekla bych, že probíhá skoro standardně. Pokud jsou někde záplavy a povodně, média se snaží říkat lidem, že příště se to může týkat jich. Publikum to naštěstí ví a tak přispívá, co mu peněženka dá.

Média poněkud frivolnější ukazují, co bychom v plavkách nebo šatech ukazovat neměli/y. S tím se moc dělat nedá, záleží na odvaze toho kterého aktéra, aktérky.

Média, která mají dojem, že musejí do voleb nějak zasáhnout, hrají několik her. Co to píše paní Petra Paroubková? Uznávám, že bych nikdy netušila, že si na to zjednají teoretiky psaní. Na takovou banalitu?

Ale léto je holt léto. Jen mne po vysokoškolských zkušenostech zaráží, že si hodlala lebedit s disertační prací. Každý, kdo to martírium podnikl ví, že lebedění je to poslední, co se s tím dá dělat. Jenže, možná, je geniální. Kdo ví? A tak si lebedí.

Další tiskoviny zajímají guláš, omáčky a zavařování. Pokud některý kuchař či kuchařka neslyšela o zápražce, potažmo jíšce, věnovala bych mu/jí tichou vzpomínku a už bych ho/ji tím nezatěžovala. Prožije život bez toho a nic se nestane. A Magdalena Dobromila se zlobit nebude.

Pak tu máme ty jachty a vily. Vždycky jsem se bránila generalizaci, tak že se budu bránit i teď. Nicméně když kdokoli, kdo je politik, tráví dovolenou na nějakém místě, za které nemůže ukázat účty, tak má problém. Jednoduchá pomoc: uspořádat tiskovou konferenci, kde politici a pomocníci ukážou svá daňová přiznání všem novinářům, kteří je také přinesou. Mohou to udělat politici? Mohou to udělat novináři?

Vaše bo

 

 

Barbora Osvaldová

Barbora Osvaldová

Barbora Osvaldová

především o médiích

Doc. PhDr. Barbora Osvaldová vystudovala Fakultu sociálních věd a publicistiky, spolupracuje s různými médii, působí jako vedoucí katedry žurnalistiky na Univerzite Karlově, předsedá Komisi pro etiku při Syndikátu novinářů ČR

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora