Poradce Joch

čtvrtek 19. srpen 2010 18:40

Drazí příbuzní a tejně milé příbuzné.

Pan Joch je velmi intelektuálně založený člověk s velice vysokou mírou sečtělosti a vzdělanosti. Jeho intelektu si nesmírně vážím a přináší velmi osvěžující pohled, proto s ním spolupracuji. To neznamená, že se vždy musím ztotožňovat se všemi jeho názory, vyznávám především vlastní názory,“ uvedl Nečas na dotaz Práva.

Měla bych k tomu několik poznámek. Pan Joch je určitě sečtělý atd., jen co se týče žen, má dojem, že bychom měly zůstat u plotny, neotravovat a řídit se názorem manžela. Jak by to bylo krásné, kdyby manžel měl stejný názor, jako my, ženy. Ale my ženy si možná myslíme, že dát interview Právu je trochu mimo realitu. Nebo že tu bílou košilelu si měl manžel žehlit sám.

Na otázku, zda se tedy Joch stane jeho poradcem, odpověděl: „Ano, samozřejmě, není důvod, proč by neměl být. On je v českém mírně k levici a liberalismu tendujícím společenském niveau paleokonzervativec, a to říkám v dobrém. Proto pohled lidí z Občanského institutu je nezvyklý a potřebný.“ Pokud neuvidím třicet dětí pana Jocha, každé rok jedno, tak si asi budu myslet, že je to jen póza.

Podle Nečase i názory, jakými se prezentuje Joch, mají zaznít. „Tím neříkám, že je máme vždy sdílet. Proto jsem si pana Jocha vědomě vybral, jelikož jsou jeho názory inspirující. A to není důvod, abych se nechal levicově liberálním establishmentem uvláčet a zavíral někomu ústa,“ podotkl premiér a zdůraznil, že Joch nebude mít žádnou exekutivní funkci.

Joch Nečasovi doporučil zrušit Úřad zmocněnce pro lidská práva, který vede bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb. Úřad považuje za zbytečný. To si myslím taky. A taky by bylo dobré zrušit ženy. Děsně nás zdržují. Vaše bo

Barbora Osvaldová

Barbora Osvaldová

Barbora Osvaldová

především o médiích

Doc. PhDr. Barbora Osvaldová vystudovala Fakultu sociálních věd a publicistiky, spolupracuje s různými médii, působí jako vedoucí katedry žurnalistiky na Univerzite Karlově, předsedá Komisi pro etiku při Syndikátu novinářů ČR

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora